IDNLearn.com is your go-to platform for finding accurate and reliable answers. Get the information you need from our community of experts who provide accurate and comprehensive answers to all your questions.
Answer:
the answer is 2-bar pack that costs 1.98, it is 0.99 per bar.
Step-by-step explanation:
divide $1.98 and 2 which comes to $0.99 then divide $8.88 and 8 which comes to $1.11 so 0.99 is cheaper and the better deal