Join the growing community of curious minds on IDNLearn.com. Get prompt and accurate answers to your questions from our experts who are always ready to help.
3. Christina goes to the market with $50. She buys one papaya for $20 and
spends the rest of the money on bananas. Each banana costs $6. Write an
inequality for the number of bananas she can purchase.
We appreciate your presence here. Keep sharing knowledge and helping others find the answers they need. This community is the perfect place to learn together. Discover the answers you need at IDNLearn.com. Thank you for visiting, and we hope to see you again for more solutions.