From tech troubles to travel tips, IDNLearn.com has answers to all your questions. Discover trustworthy solutions to your questions quickly and accurately with help from our dedicated community of experts.
Answer:
$63
Step-by-step explanation:
Ratio=7 : 2
Red apples sold= 63
Total red apples sold= 7
--------- x 63
9
=$49
Total green apples sold= 2
-------- x 63
9
=$14
Total cost= $49+$14
=$63