IDNLearn.com is designed to help you find reliable answers to any question you have. Our platform offers detailed and accurate responses from experts, helping you navigate any topic with confidence.

nequall es on the very 5. Danny buys 3 gallons of gas for $22.41. Find the unit price.
please help ASAP! ​


Sagot :

Answer:

i think its 5x3 and 5x3=15

Step-by-step explanation:

Your Welcome!