Experience the power of community-driven knowledge on IDNLearn.com. Join our community to access reliable and comprehensive responses to your questions from experienced professionals.

Janice spent $54 to buy some pairs of pants. Each pair of pants cost the same whole dollar amount. How many pairs of pants could she have bought