Whether you're a student or a professional, IDNLearn.com has answers for everyone. Get step-by-step guidance for all your technical questions from our dedicated community members.

help, i need to get my homework done before the 3rd of march :oo

Help I Need To Get My Homework Done Before The 3rd Of March Oo class=

Sagot :

Answer:

you earn 8.50 an hour

he has 288 inches of fabric

Step-by-step explanation:

Answer:

1. Kevins unit rate is $8.50 per hour

To find the unit rate, we need to divide 6 by 51. 51/6 = 8.50 Kevin earns $8.50 per hour

2.  there are 288 inches in 8 yards so tony has 288 inches of fabric.

1 yard is 36 inches 8 * 36 is 288

Step-by-step explanation: