Get insightful responses to your questions quickly and easily on IDNLearn.com. Ask your questions and get detailed, reliable answers from our community of experienced experts.
Shay wants to buy a bag of honeycrisp apples. One bag has a cost of $6.00. If There are 12 apples in each bag, what is the unit price per apple.
Show your work.
