Find the best answers to your questions with the help of IDNLearn.com's expert contributors. Discover in-depth answers to your questions from our community of experienced professionals.
Answer: $12.27
Step-by-step explanation:
She spent a total of $15.56
Vegetables cost $12.27
Milk cost $3.29
Subtract the total bill by the amount of the milk and you have the total for the vegetables which is $12.27