IDNLearn.com makes it easy to find accurate answers to your specific questions. Ask anything and receive immediate, well-informed answers from our dedicated community of experts.

Which option is a better deal? 12 ounces of cereal for $2.99 or 17ounces of cereal for $3.52

Sagot :

Answer:

17 ounce cereal

Step-by-step explanation:

It is only a 53. cent difference so the better option would be the 17 ounce bag