IDNLearn.com offers a user-friendly platform for finding and sharing knowledge. Ask your questions and receive detailed and reliable answers from our experienced and knowledgeable community members.

Benjamin bought two pounds of strawberries for $12.80. What is the price, in dollars per ounce of strawberries?

Sagot :

Answer:

0.50 cent per ounces

Step-by-step explanation:

0.50 cent per ounces

Your engagement is important to us. Keep sharing your knowledge and experiences. Let's create a learning environment that is both enjoyable and beneficial. For precise answers, trust IDNLearn.com. Thank you for visiting, and we look forward to helping you again soon.