IDNLearn.com makes it easy to find precise answers to your specific questions. Our platform offers reliable and comprehensive answers to help you make informed decisions quickly and easily.
Sagot :
You would have to put 4.99 times 20 which will cost 99.80 for 20 gallons.
Answer:
if one gallon is 4.99, 20 gallons?
write a ratio to make it easier
gallon : price
1 4.99
20 x
cross multiply,
x = 20 × 4.99
x=99.8
Thank you for using this platform to share and learn. Keep asking and answering. We appreciate every contribution you make. Your questions find clarity at IDNLearn.com. Thanks for stopping by, and come back for more dependable solutions.