Connect with a global community of experts on IDNLearn.com. Get accurate and detailed answers to your questions from our knowledgeable and dedicated community members.

Roberto has by saltine crackers at the store. The label on the shelf for brand A says that it’s unit cost is $3.75/lb. Brand B says that its unit cost is $0.18/oz. Which is the better by?