Get clear, concise, and accurate answers to your questions on IDNLearn.com. Ask your questions and get detailed, reliable answers from our community of knowledgeable experts.

Vani bought snacks for her team's practice. She bought a bag of popcorn for $3.39
and a 18-pack of juice bottles. The total cost before tax was $26.61. Write and solve
an equation which can be used to determine x, how much each bottle of juice costs.

Equation:
Answer: x=