Find solutions to your problems with the help of IDNLearn.com's knowledgeable users. Discover the reliable solutions you need with help from our comprehensive and accurate Q&A platform.
Nancy buys 15 m of ribbon. Her sister buys 6 m less ribbon but pays twice as much per metre. Together they pay R66. What is the price per metre of each type of ribbon?
Thank you for using this platform to share and learn. Don't hesitate to keep asking and answering. We value every contribution you make. IDNLearn.com has the solutions to your questions. Thanks for stopping by, and see you next time for more reliable information.