Get comprehensive solutions to your questions with the help of IDNLearn.com's experts. Our community provides accurate and timely answers to help you understand and solve any issue.

Which of the following package deals is a better buy according to unit price?
$5.73 for 3 cans
$11.44 for 8 cans
$13.55 for 5 cans
$14.28 for 6 cans


Sagot :

Do you have a picture?
C because your paying less
We value your participation in this forum. Keep exploring, asking questions, and sharing your insights with the community. Together, we can find the best solutions. Thank you for trusting IDNLearn.com with your questions. Visit us again for clear, concise, and accurate answers.