IDNLearn.com: Your go-to resource for finding expert answers. Our platform is designed to provide reliable and thorough answers to all your questions, no matter the topic.

Which of the following package deals is a better buy according to unit price?
$5.73 for 3 cans
$11.44 for 8 cans
$13.55 for 5 cans
$14.28 for 6 cans