IDNLearn.com: Your go-to resource for finding expert answers. Ask any question and receive accurate, in-depth responses from our dedicated team of experts.
Mr. Greg had $300 to
purchase equipment
for summer camp. He
bought 6 basketballs
and 6 soccer balls.
Each basketball cost
$16.98, and each
soccer ball cost
$13.79.
