Get the best answers to your questions with the help of IDNLearn.com's experts. Join our interactive community and get comprehensive, reliable answers to all your questions.
A business has 4 humidifiers. The cost (in dollars) to buy and maintain the humidifiers for n weeks is represented by 520+32n . Write an expression that represents the cost to buy and maintain one humidifier for n weeks
