IDNLearn.com provides a collaborative environment for finding and sharing knowledge. Our platform provides accurate, detailed responses to help you navigate any topic with ease.

HELPPP IM STUCK ON THIS QUESTION
A business has 4 humidifiers. The cost (in dollars) to buy and maintain the humidifiers for weeks is represented by . Write an expression that represents the cost to buy and maintain one humidifier for weeks

a.) 8n
b.) 130+8n
c.) 130+32n
d.) 520+8n


Sagot :

Answer:

I am going to say... B.

Step-by-step explanation:

I can't explain, it will take too long. I am not 100% sure, but I think I am correct. Please don't delete my answer, I am only trying to help.

We appreciate your participation in this forum. Keep exploring, asking questions, and sharing your insights with the community. Together, we can find the best solutions. Your questions deserve precise answers. Thank you for visiting IDNLearn.com, and see you again soon for more helpful information.