IDNLearn.com: Where curiosity meets clarity and questions find their answers. Ask your questions and receive detailed and reliable answers from our experienced and knowledgeable community members.

Mr. Albertson bought 6 sandwiches for his family for $27. How much did he pay per sandwich?