Connect with knowledgeable individuals and get your questions answered on IDNLearn.com. Get step-by-step guidance for all your technical questions from our dedicated community members.
In order to save money, the person should buy Toilet paper B.
In order to determine the unit price of each option, divide the total cost by the number of rolls. The option that would save money is the cheaper option.
Unit cost = total cost / number of rolls
$4.59 / 6 = $0.77
$9.02 / 12 = $0.75
To learn more about division, please check: https://brainly.com/question/13281206
#SPJ1