IDNLearn.com makes it easy to find precise answers to your specific questions. Discover reliable and timely information on any topic from our network of knowledgeable professionals.

Kelly brought a pair of sneakers for 35.00 she also brought a pile of different laces. Each set of laces,l, costs 3.00. Write a variable expression to show how Kelly could calculate her total cost