Get the information you need with the help of IDNLearn.com's expert community. Our platform offers detailed and accurate responses from experts, helping you navigate any topic with confidence.
Answer: They charge $28 per lesson the Equation is 35 + 5x = $175
Step-by-step explanation: He rented the snowboard for $35 and then took 5 hours of snowboarding lessons. Then the whole thing cost $175.