IDNLearn.com provides a collaborative environment for finding accurate answers. Get accurate and detailed answers to your questions from our knowledgeable and dedicated community members.
Answer:
A = .05 and B = .08 so A is the better buy
Step-by-step explanation:
In each case, divide total cost by number of units to get unit cost.