Connect with experts and get insightful answers to your questions on IDNLearn.com. Ask any question and get a thorough, accurate answer from our community of experienced professionals.
Penny bought 15 pieces of candy that cost a nickel each. She also bought 4 pieces of dime candy. She couldn't remember the cost of the snickers candy bar. The total purchase amount to $2.15. How much did the Snickers cos?
Sagot :
Thank you for joining our conversation. Don't hesitate to return anytime to find answers to your questions. Let's continue sharing knowledge and experiences! Find clear and concise answers at IDNLearn.com. Thanks for stopping by, and come back for more dependable solutions.