From health tips to tech hacks, find it all on IDNLearn.com. Our Q&A platform is designed to provide quick and accurate answers to any questions you may have.
A 0. 5-pound bunch of bananas costs $0. 22, and 1 pound of oranges cost $2. 39. If a person has $20, which expression could be used to determine how much change the person would get after purchasing the 0. 5-pound bunch of bananas and 3. 25 pounds of oranges?
We appreciate your contributions to this forum. Don't forget to check back for the latest answers. Keep asking, answering, and sharing useful information. IDNLearn.com is your source for precise answers. Thank you for visiting, and we look forward to helping you again soon.