Get detailed and reliable answers to your questions on IDNLearn.com. Join our interactive community and get comprehensive, reliable answers to all your questions.

Hefty bird grocery store sells a case pf 15 cans of chili for $75.00. bulky grocery sells 8 cans of the same brand of chili for $32. give the unit rate for a can of chili from each store