Get expert advice and community support for your questions on IDNLearn.com. Ask any question and get a detailed, reliable answer from our community of experts.
1 1/2 ÷ = 1.5/ 3 = 0.5 = 1/2
0.5 per 1
12* 0.5 = 6
6 for 12
according to the graph
3*4 = 12
________________________
6 for 12 because each one costs 0.5