Join IDNLearn.com today and start getting the answers you've been searching for. Find the information you need quickly and easily with our comprehensive and accurate Q&A platform.
You bought 8 apples at the store. The total cost was $6.00.
Let c be the cost of one apple.
Write and solve an equation to find the cost of one apple.
Sagot :
We greatly appreciate every question and answer you provide. Keep engaging and finding the best solutions. This community is the perfect place to learn and grow together. Find the answers you need at IDNLearn.com. Thanks for stopping by, and come back soon for more valuable insights.