IDNLearn.com is committed to providing high-quality answers to your questions. Our experts provide timely, comprehensive responses to ensure you have the information you need.
A candy store merchant sells 25kg ju-jubes for $3.00/kg. If he uses one brand selling for $2.25/kg and a second brand selling at $3.75/kg, how much of each brand is required?
Thank you for being part of this discussion. Keep exploring, asking questions, and sharing your insights with the community. Together, we can find the best solutions. Thanks for visiting IDNLearn.com. We’re dedicated to providing clear answers, so visit us again for more helpful information.