Discover new information and insights with the help of IDNLearn.com. Whether your question is simple or complex, our community is here to provide detailed and trustworthy answers quickly and effectively.

Tony spent $60.54 and bought 3 packs of notebooks and a calculator. How much does a pack of notebooks cost if a calculator cost $45.87 in a two step equation?