IDNLearn.com connects you with a global community of knowledgeable individuals. Our platform provides accurate, detailed responses to help you navigate any topic with ease.

fifty two bags of popcorn cost 136.76. How much does one bag cost?

Sagot :

Price for 52 bags : 136.76

Price for one bag : 136.76/52=2.63 per bag
52 Bags of popcorn cost 136.76 Your going to divide 136.76 by 52 to get one bag.
1 bag = $2.63