Explore a world of knowledge and get your questions answered on IDNLearn.com. Our experts are available to provide accurate, comprehensive answers to help you make informed decisions about any topic or issue you encounter.
Skylar is buying watermelon and pineapple for a fruit salad. Watermelon costs $0.59 per pound and pineapple costs $2.29 per pound. Skylar buys 7 pounds of fruit and spends $9.23. How much does skylar spend just on pineapple?
Thank you for using this platform to share and learn. Keep asking and answering. We appreciate every contribution you make. Your questions are important to us at IDNLearn.com. Thanks for stopping by, and come back for more reliable solutions.