Get personalized answers to your specific questions with IDNLearn.com. Get the information you need quickly and accurately with our reliable and thorough Q&A platform.
Sagot :
the answer is 17.51 multiply 3.40*5.15 and get 17.51 and the other answer is 1.03
costed very burger
costed very burger
Multiply 5.15 to 3.4
5.15 * 3.4 = 17.51
So the cost for all the ground beef is $17.51
We have a total of 5.15 pounds.
He makes 17 burgers out of this.
5.15 / 17 = 0.302941176
So he uses 0.302941176 pounds of beef per burger.
Multiply by 3.4:
0.302941176 * 3.4 = 1.03
So the cost of beef per purger is $1.03
5.15 * 3.4 = 17.51
So the cost for all the ground beef is $17.51
We have a total of 5.15 pounds.
He makes 17 burgers out of this.
5.15 / 17 = 0.302941176
So he uses 0.302941176 pounds of beef per burger.
Multiply by 3.4:
0.302941176 * 3.4 = 1.03
So the cost of beef per purger is $1.03
We appreciate your participation in this forum. Keep exploring, asking questions, and sharing your insights with the community. Together, we can find the best solutions. Discover the answers you need at IDNLearn.com. Thanks for visiting, and come back soon for more valuable insights.