Find detailed and accurate answers to your questions on IDNLearn.com. Our platform offers comprehensive and accurate responses to help you make informed decisions on any topic.

a student bought a book for $7.50 and a pen.the total cost was $9.50.which of the following can be used to find the cost of the pen?

a)p=7.5b
b)p=9.5b
c)9.50+p=7.50
d)7.50+p=9.50