IDNLearn.com makes it easy to get reliable answers from knowledgeable individuals. Discover in-depth answers from knowledgeable professionals, providing you with the information you need.

idk how to do it!! plz help!!

Idk How To Do It Plz Help class=

Sagot :

 
Write down exactly what the problem says:

                                     13.32 = 3/5 (cost)

Multiply each side by  5:    66.6 = 3 (cost)

Divide each side by  3 :      22.2  =  cost

                               That's  $22.20 .


Thank you for being part of this discussion. Keep exploring, asking questions, and sharing your insights with the community. Together, we can find the best solutions. Find the answers you need at IDNLearn.com. Thanks for stopping by, and come back soon for more valuable insights.