Get expert insights and community-driven knowledge on IDNLearn.com. Ask any question and receive timely, accurate responses from our dedicated community of experts.

Paul bought 4 goldfish at 50¢ each and 7 angelfish at 70¢each.
what was the cost of 4 gold?
how much money did he spend altogether?