Connect with a global community of knowledgeable individuals on IDNLearn.com. Our Q&A platform offers reliable and thorough answers to help you make informed decisions quickly and easily.

you buy 3 pounds of organic apples for $7.50. the graph shows the price for regular apples. what is the unit rate for each type of apples?