IDNLearn.com makes it easy to get reliable answers from knowledgeable individuals. Get accurate answers to your questions from our community of experts who are always ready to provide timely and relevant solutions.
Sagot :
Restaurant D offered the best deal at $13.05 per 9 shrimp because it you but 18 it will only cost you 26.15 but if you buy from restaurant A you only get 16 shrimp for 26.40 so I'd say go wit restaurant D
the price per 1 shrimp is in restaurant A is 13.20/8= $1.65
B is 18.00/20=$ 1.50
C= 10.32/6= $ 1.72
D= 13.05/9= $ 1.45
the answer is that restaurant D offers the best deal per shrimp
B is 18.00/20=$ 1.50
C= 10.32/6= $ 1.72
D= 13.05/9= $ 1.45
the answer is that restaurant D offers the best deal per shrimp
We greatly appreciate every question and answer you provide. Keep engaging and finding the best solutions. This community is the perfect place to learn and grow together. IDNLearn.com is committed to providing accurate answers. Thanks for stopping by, and see you next time for more solutions.