Discover new knowledge and insights with IDNLearn.com's extensive Q&A database. Get prompt and accurate answers to your questions from our community of knowledgeable experts.
There are 16 ounces in one pound. If 3.4 pounds of beefcost $4.95, what is the cost per ounce, to the nearestcent?
We are delighted to have you as part of our community. Keep asking, answering, and sharing your insights. Together, we can create a valuable knowledge resource. Your questions find clarity at IDNLearn.com. Thanks for stopping by, and come back for more dependable solutions.