Explore a diverse range of topics and get answers from knowledgeable individuals on IDNLearn.com. Discover comprehensive answers from knowledgeable members of our community, covering a wide range of topics to meet all your informational needs.
Pistachios were priced at 3 pounds for $ 6.99. (a) what were the price per pound? (b) how much would 10 pounds of pistachios cost?
Your engagement is important to us. Keep sharing your knowledge and experiences. Let's create a learning environment that is both enjoyable and beneficial. Thank you for choosing IDNLearn.com for your queries. We’re committed to providing accurate answers, so visit us again soon.