IDNLearn.com helps you find the answers you need quickly and efficiently. Discover prompt and accurate answers from our experts, ensuring you get the information you need quickly.

could anybody help me slove it.before tomato 6/18/14

Could Anybody Help Me Slove Itbefore Tomato 61814 class=

Sagot :

1). $30 per 4 yards . . . .$7.50 per yard

2). $9 per 4 cans . . . . . $2.25 per can

3). $11 per 6 pencils . . . $1.83 per pencil

4). 7 inches per 5 hours . . 1.4 inches per hour

5). $17 per 8 bars . . . . . $2.13 per bar

6). $20 per 5 tickets . . . . $4 per ticket 

7). 95 miles per 8 gallons . . 11.88 miles per gallon (or 0.084 gallon per mile)

8). $140 per 5 calculators . . . $28 per calculator

9). $22 per 9 batteries . . . . . $2.44 per battery

The part I don't understand is:    What does"tomato" have to do with anything ?