IDNLearn.com provides a user-friendly platform for finding and sharing accurate answers. Find reliable solutions to your questions quickly and easily with help from our experienced experts.

julie buys 2kg of apples and 7kg of peras for £12.70 the pears cost 1.30 per kilogram what is the price per kilogram of the apples