IDNLearn.com is designed to help you find the answers you need quickly and easily. Get prompt and accurate answers to your questions from our community of knowledgeable experts.

I am not good at this what so ever but I’ll mark you after doing all my work bc there’s gonna be more problems I need help with ‍♀️

I Am Not Good At This What So Ever But Ill Mark You After Doing All My Work Bc Theres Gonna Be More Problems I Need Help With class=

Sagot :

Answer:

She spent 8 dollars in total

Step-by-step explanation:

10 notebooks equal 5 dollars but she did buy paper for 3 dollars

5+3 equal 10.00 dollars

Answer:

Hello again! All together, Mrs. Smith spent $8

Step-by-step explanation:

Looking at the graph, you can see that each single notebook costs $0.50. So, 0.50x10=5 ( you can also figure this out by looking at the point 10,5). Since we know know that she paid $5 for the notebooks, all we have to do is add on the price of the construction paper, which is $3. Adding the $5 and $3 together, you get $8.

Please like and mark brainliest!

Hope it helps!

Thank you for being part of this discussion. Keep exploring, asking questions, and sharing your insights with the community. Together, we can find the best solutions. IDNLearn.com has the answers you need. Thank you for visiting, and we look forward to helping you again soon.