Get expert insights and reliable answers to your questions on IDNLearn.com. Our experts are available to provide accurate, comprehensive answers to help you make informed decisions about any topic or issue you encounter.

Please help me guys !

Please Help Me Guys class=

Sagot :

Answer:

A) 3 cents difference

Step-by-step explanation:

Fresh fruity mints costs 20 cents per piece:

$2.40 / 12 = 20 cents

Circle mints costs 17 cents per piece:

$5.00 / 30 = 16.6666 cents which rounds to 17

20 - 17 = 3

Answer is A