IDNLearn.com connects you with a community of experts ready to answer your questions. Discover detailed and accurate answers to your questions from our knowledgeable and dedicated community members.
Sagot :
it would equal 29$ dollars because you divide 20 and 3, and with that answer you multiply by 4.35 :)
Answer:
29 dollars
Step-by-step explanation:
first find the cost for one minute
4.35/3 = 1.45$ per minutes
1.45 x 20 = 29 dollars
Your participation means a lot to us. Keep sharing information and solutions. This community grows thanks to the amazing contributions from members like you. Thank you for choosing IDNLearn.com. We’re committed to providing accurate answers, so visit us again soon.