Explore IDNLearn.com's extensive Q&A database and find the answers you need. Discover trustworthy solutions to your questions quickly and accurately with help from our dedicated community of experts.
Sagot :
Answer:
Yes
Step-by-step explanation:
Did the math on my calculator on my phone

Answer:
Yes
Step-by-step explanation:
The cost for each meal is 3.50 and there are five days so you would multiply 3.50 by 5 which equals 17.5. So it would cost the students 17.50 each week for the lunch, leaving them 2.50
We appreciate every question and answer you provide. Keep engaging and finding the best solutions. This community is the perfect place to learn and grow together. Your questions deserve precise answers. Thank you for visiting IDNLearn.com, and see you again soon for more helpful information.