IDNLearn.com offers a unique blend of expert answers and community-driven insights. Our platform provides prompt, accurate answers from experts ready to assist you with any question you may have.

A certain brand of crackers costs $2. 89 for 12. 4 ounces. What is the unit rate? Enter your answer, rounded to the nearest cent, in the box.