IDNLearn.com makes it easy to find accurate answers to your specific questions. Ask anything and receive prompt, well-informed answers from our community of knowledgeable experts.
Gina takes 2 of her friends out for
lunch. She buys a bottle of water, a
sandwich, and a salad for herself and
each friend. The water costs $1.19 for
each bottle. One sandwich costs
$2.35. Each salad is $1.99.
What is the total amount of money
Gina spends? Explain how you solved
the problem.
We value your participation in this forum. Keep exploring, asking questions, and sharing your insights with the community. Together, we can find the best solutions. IDNLearn.com is committed to providing the best answers. Thank you for visiting, and see you next time for more solutions.