IDNLearn.com provides a user-friendly platform for finding answers to your questions. Discover detailed and accurate answers to your questions from our knowledgeable and dedicated community members.

Tom bought a soft drink for 4$ and 4candy bars. He spent a total of 12$ him Mitch did each candy bar cost