IDNLearn.com: Your trusted platform for finding reliable answers. Find reliable solutions to your questions quickly and easily with help from our experienced experts.
Sagot :
5 Bars of soap for $4.00 Why? Because you if you buy two it cost $8.00 or buy three pack and you'll get 15 for $12.00
It is cheaper to buy 2 5packs because your total will be $8 not $10 so you end up saving $2 a dollar per pack
Thank you for contributing to our discussion. Don't forget to check back for new answers. Keep asking, answering, and sharing useful information. Your search for solutions ends at IDNLearn.com. Thank you for visiting, and we look forward to helping you again.